Kultura, Polecamy

Oscarowy luty w Apollo

Najbliższe tygodnie w kinie Apollo będą prawdziwą gratką dla kinomanów. W repertuarze wałbrzyskiego kina same świetne filmy, zbierające bardzo dobre recenzje, z wieloma już nagrodami na koncie i oscarowymi nominacjami. W zestawie „Green Book”, „Anioł”, „Faworyta”.

„Green Book” w reżyserii Petera Farelly’ego opowiada o drobnym cwaniaczka z Bronxu, który zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. Film ma na swoim koncie pięć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu i za główną rolę męską dla Viggo Mortensena oraz drugoplanową rolę męską dla Mahershala Alego.

„Anioł” Luisa Ortegi to historia Carlito, niewinnie wyglądającego chłopaka o twarzy anioła, który popełnia drobne przestępstwa na ulicach Buenos Aires. Wkrótce po tym, gdy poznaje Ramona, staje się brutalnym mordercą. Obraz ma na swoim koncie nominację do nagrody Goyi w kategorii „Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny”.

„Faworyta” w reżyserii greckiego prowokatora Yorgosa Lanthimosa opowiada o dworskich intrygach. Gdy na angielskim dworze pojawia się nowa służąca Abigail, pozycja lady Sarah, rządzącej krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny, wydaje się być zagrożona. W obsadzie: Emma Stone, Olivia Colman, Rachel Weisz. Ten film ma na swoim koncie aż 10 nominacji do Oscara.

Cena biletów: 2D: 16zł, 14zł, 3D: 21zł, 18zł. Tanie wtorki: 2D: 11 zł , 3D: 15 zł. DKF/FKS: 10 zł. Szczegółowy repertuar dostępny na stronie internetowej Kina Apollo.

Red. (ala)

Fot. użyczone/Kino Apollo

12 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica