Kultura, Polecamy

Ostatni skok Redforda

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 19 grudnia o 18:00 zobaczymy komedię kryminalną „Gentleman z rewolwerem” reż. David Lowery z Robertem Redfordem w roli głównej. Cena biletu: 10 zł.

To wydarzyło się naprawdę (mniej więcej). Forrest Tucker (Robert Redford) wiódł bardzo uporządkowane życie. W bezczelny, ale i sympatyczny sposób rabował banki. Czasem powinęła mu się noga, więc trafiał za kratki, ale zawsze uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. W końcu trafił na swojej drodze na wyjątkową kobietę i dopiero wtedy znalazł powód, by się ustatkować i schować rewolwer na dno szuflady. Ale ciężko zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń, zwłaszcza gdy ma się siedemdziesiątkę na karku i nic innego nie potrafi robić. Pewnego dnia nadarzy się okazja, by dokonać ostatniego skoku. Tucker nie zrezygnuje z takiej okazji i będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później. W filmie obok „złotego chłopca Ameryki” zobaczymy plejadę gwiazd, m.in.: Sissy Spacek, Danny’ego Glovera, Caseya Afflecka, Toma Waitsa. Krytyk Marcin Pietrzyk tak pisze na portalu Filmweb: „Lowery rzeczywiście czyni z tej historii lekką, opowiedzianą z werwą i humorem powiastkę. Redford w każdej scenie emanuje szarmanckim humorem i radością życia, która jest po prostu zaraźliwa. Sceny napadów wywołują uśmiech na twarzy, bo pozbawione są drapieżności, oferując w zamian urok oraz bardziej niż znośną lekkość bytu”.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

18 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica