Aktualności, Polecamy

Ostatnie pożegnanie Stanisława Michalika

Na cmentarzu komunalnym w Głuszycy odbył się pogrzeb Stanisława Michalika. Wcześniej w kaplicy św. Józefa odprawiona została msza pogrzebowa. W uroczystościach pogrzebowych oprócz rodziny, przyjaciół i znajomych zmarłego uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele wielu instytucji kulturalnych i oświatowych oraz mieszkańcy Głuszycy i okolic. Mowę pożegnalną wygłosił burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Stanisław Michalik – nauczyciel, historyk, samorządowiec, burmistrz Głuszycy i starosta wałbrzyski, działacz społeczny i kulturalny, regionalista pisarz, poeta, publicysta, bloger, uhonorowany tytułami „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca”, „Honorowy Zasłużony dla Włókiennictwa w Głuszycy”, „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego” za działalność społeczno-kulturalną i promocję Głuszycy oraz Ziemi Wałbrzyskiej pozostawił po sobie wiele książek o regionie. W przygotowaniu do druku pozostał album o Głuszycy z wybranymi wierszami i fotografiami.

Przez cały najbliższy tydzień w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 26 w godzinach pracy instytucji wyłożona będzie Księga Kondolencyjna.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

11 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica