Aktualności, Polecamy

Otwarcie podziemi Książa tuż-tuż

Już w październiku pierwsi turyści zwiedzą wydrążony rękami więźniów obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w latach 1944-45 labirynt podziemnych tuneli. Historyczne wydarzenie otworzy nową erę w dziejach Zamku Książ i jego dostępności dla ruchu turystycznego. Prezentujemy cennik biletów.

Zamek Książ z przewodnikiem trasą pod nazwą „Tajemnice II wojny światowej” + podziemia + palmiarnia zwiedzimy na 49 zł (bilet normalny) lub 39 zł (bilet ulegowy). Zamek bez przewodnika, ale wchodząc do podziemi i palmiarni zobaczymy za 45 i 35 zł (odpowiednio bilet normalny i ulgowy). Same książańskie podziemia z przewodnikiem zwiedzimy za 29 zł (bilet normalny) i 24 zł (bilet ulgowy). Dopłata do audioguide (jęz. angielski, niemiecki) – bilet normalny i ulgowy 10 zł.
Dodajmy, że bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i osobom odbywającym studia doktoranckie; pracownikom muzeów; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (w przypadku tych grup 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom, osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi.
Pamiętajmy, że zwiedzanie trasą „ Tajemnice II wojny światowej” odbywa się z przewodnikiem, a czas to ok. 45 minut. Wejście na zwiedzanie odbywa się wyłącznie w określonym dniu i o określonej godzinie widniejącej na bilecie.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

25 września 2018

2 komentarze To “Otwarcie podziemi Książa tuż-tuż”

  1. cezary.glocki napisał(a):

    Czy była badana zawartość RADONU w podziemiach Zamku Książ ???????????????????????/

  2. cezary.glocki napisał(a):

    Ponawiam pytanie : czy była badana zawartość RADONU w podziemiach ZAMKU KSIĄŻ ?????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica