Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Parking pomoże… turystom

Lubisz Zagórze Śląskie i jego atrakcje? Bywasz w Zamku Grodno lub nad Jeziorem Bystrzyckim? Jeśli tak, to na pewno choćby raz miałeś kłopot z zaparkowaniem swojego auta. Niedługo te problemy będą tylko wspomnieniem, bo gmina rozpoczęła budowę oświetlonego parkingu dla samochodów osobowych.

Walim_parking

O „wizytówce” Zagórza, czyli Zamku Grodno wiedzą chyba wszyscy. Wielu też zapewne dostrzega zmiany zachodzące nad Jeziorem Bystrzyckim, jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych tego typu miejsc w Sudetach. Dzięki zaangażowaniu władz gminy oraz inwestorów prywatnych teren wokół akwenu zmienia się nie do poznania. Ale to nie wszystko Zagórze ma też sporo do zaproponowania lubiącym piesze wędrówki czy też rowerowe wyprawy. Są ścianki wspinaczkowe oraz platformy widokowe, ale….

Zdarza się, że w okolicach nie ma gdzie bezpiecznie pozostawić swojego samochodu. Dlatego gmina postanowiła wybudować w sąsiedztwie Jeziora Bystrzyckiego oświetlonego parkingu dla samochodów osobowych. Po zakończeniu inwestycji, która już się rozpoczęła, powstanie 78 miejsc parkingowych w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zadanie pochłonie grubo ponad pół miliona złotych, a środki na ten cel przeznaczono z budżetu Walimia.

Podczas zbliżających się wakacji wszyscy zmotoryzowani, nareszcie będą mieli możliwość bezpiecznego i wygodnego pozostawienia swojego pojazdu. Przy parkingu ma powstać też obiekt obsługi turystycznej wraz z akwarium, ukazującym faunę i florę jeziora.

Fot. użyczone (UG Walim)

12 lutego 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica