Kultura, Polecamy

Piękno Wałbrzycha i okolic odkryte

W Galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę poplenerową Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK. Możemy obejrzeć na niej i płomienny zachód nad Starą Kopalnią, i Książ spowity mrokiem czy światła i cienie zamku Grodno.

W maju w Wałbrzychu odbyło się trzydniowe Forum Fotografii Krajoznawczej zorganizowane przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej. W jego ramach organizatorzy zrealizowali plenery fakultatywne, podczas których 50 fotografów z całej Polski mogło poznać i podziwiać walory naszego regionu. Efekty ich pracy złożyły się na poplenerową wystawę. – Jedenaście spersonalizowanych plenerów wydało plon w postaci zróżnicowanych tematycznie zdjęć, a to pozwoliło stworzyć wystawę na dobrym artystycznym poziomie. W wystawie uczestniczy 39 autorów z 50 uczestników, co stanowi bardzo dobry odsetek, którzy przesłali ponad 500 zdjęć. Na wystawie prezentujemy 73 prace – podkreśla Alek Ziółkowski, przewodniczący KFK PTTK O/Ziemi Wałbrzyskiej i kurator wystawy.
Nagrodę główną Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przyznaną przez jury składające się z członków i sympatyków KFK PTTK O/Ziemi Wałbrzyskiej otrzymała Ewa Katarzyna Kras za zdjęcie pt. „Stara Kopalnia”. – Niesamowicie się zdziwiłam, że moje zdjęcie zostało wybrane spośród tylu pięknych zdjęć. Jestem bardzo dumna, bo pierwszy raz coś takiego mnie spotkało. Pierwszy raz byłam też w Wałbrzychu i bardzo się cieszę, że mogłam tu przyjechać i porobić zdjęcia – mówi Ewa Katarzyna Kras z Elbląga. Nagrodę specjalną przyznaną przez Centrum Nauki i Sztuki – Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia otrzymał Piotr Sadoczyński za zdjęcie „Symbol wałbrzyskich kopalni”. Nagrodę specjalną T-Best Michalak, właściciela sklepu internetowego TopKoszulki.pl otrzymała Krystyna Kosińska za zdjęcie „Schronisko PTTK Harcówka”. Nagrodę specjalną przyznaną przez Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu otrzymał Marek Kosiński za zdjęcie „Ranek pod zamkiem Grodno”. Wystawie towarzyszy katalog.
Alicja Śliwa
Foto: Alicja Śliwa

19 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica