Aktualności, Polecamy

Pieniądze dla każdego dziecka

Do końca lipca tzw. 500busy będą jeździć po całym regionie. Ma to związek z kampanią informacyjną dotyczącą rządowego programu 500 plus, który w tym roku został nieco zmodyfikowany. O czym powinni pamiętać rodzice, ubiegając się o pieniądze?

Przypomnijmy, że od 1 lipca program Rodzina 500 plus obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe jest także składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną. Ogólnopolska akcja informacyjna ma sprawić, by wszystkie rodziny mogły skorzystać z programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko od samego początku jego funkcjonowania. – Apeluję do mieszkańców Dolnego Śląska o składanie wniosków i zachęcam do skorzystania ze sposobu elektronicznego. Dzięki takiej formie pieniądze trafią do rodzin dużo wcześniej – mówi wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
Według nowych zasad, od 1 lipca świadczenie 500+ będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.
Fot. użyczone (DUW)

30 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica