Na sygnale, Polecamy

Pijany wiózł autobusem ludzi

To wręcz niewiarygodne, ale 57-letni kierowca autobusu miejskiego w Bielawie woził pasażerów, mając blisko 3,6 prom. alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło 25 grudnia w pierwszy dzień świąt ok. 18:00. Gdy pojazd próbowali zatrzymać policjanci, mężczyzna staranował radiowóz. W porę udało się jednak zapobiec tragedii.

pijany_kierowca

O dziwnie zachowującym się kierowcy miejskiego autobusu w Bielawie mundurowych poinformował jeden z pasażerów. Według jego relacji szofer nie zatrzymał się na przystanku i zmienił trasę przejazdu. Gdy policjanci próbowali zatrzymać autobus jego kierowca w ogóle nie reagował na wyraźne sygnały dawane przez funkcjonariuszy. W końcu policjanci zajechali drogę, ale… prowadzący pojazd wcale nie zamierzał hamować i uderzył w tył radiowozu. – W tym momencie policjant, korzystając z otwartych drzwi w autobusie, wskoczył do środka, obezwładnił kierowcę i spowodował zatrzymanie pojazdu. Jak się okazało prowadzący był tak pijany, że nie mógł utrzymać równowagi i trudno było go poddać badaniu na zawartość alkoholu – relacjonuje st. asp. Michał Chałupka z KPP w Dzierżoniowie. W końcu badanie przeprowadzono, a wynik zszokował policjantów – blisko 3,6 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie całego zajścia w autobusie znajdowało się dwoje pasażerów, którym na szczęście nic się nie stało. Lekko ranny został natomiast policjant siedzący za kierownicą radiowozu.

Zatrzymany 57-letni kierowca miejskiego autobusu usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji za co grozi do 8 lat więzienia. Jak tłumaczył beztrosko śledczym upił się ponieważ w przerwach między poszczególnymi kursami na pętlach autobusowych pił wódkę z kolegą.

Fot. użyczone/www.dolnoslaska.policja.gov.pl

29 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica