Kultura, Polecamy

Pobawią się z ogniem

Czwarta odsłona widowiskowego wydarzenia jaki jest Dolnośląski Festiwal Ognia już na początku września w Wałbrzychu. To jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku, współfinansowane ze środków gminy Wałbrzych, realizowany przez Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Dolnośląski Festiwal Ognia to dwudniowe wydarzenie w Wałbrzychu (7-8 września), podczas którego oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów i mieszkańców z terenu Dolnego Śląska. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać się będą soliści i grupy ogniowe o nagrody w wysokości 1 i 2 tys. zł. Zaprezentują się artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się udział żywego ognia, jako głównego rekwizytu. Konkurs otworzy grupa Ognia Impuls wyjątkowym pokazem – animacją nawiązującą do wydarzeń oraz rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czasie trwania festiwalu odbędzie się tzw. scena otwarta (open stage) dla wszystkich kuglarzy chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności.
W trakcie trwania imprezy będzie można rozsmakować się w posiłkach z popularnych Food Trucków. Kuglarzy chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu pod adresem: kamila@wok.walbrzych.pl. Tegoroczny Dolnośląski Festiwal Ognia odbędzie się w dniach 7-8 września na terenie Starej Kopalni.
Fot. użyczone (WOK)

23 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica