Polecamy, Sport

Pobiegli na otwarcie sezonu

Błoto, mgła, mżawka i lód na trasie towarzyszyły biegaczom górskim w czasie III Zimowego Biegu Koliby Łomnickiej, który wystartował w południe 7 stycznia. Nowy sezon biegów odbywających się na terenie Głuszycy z ultra i półmaratonem górskim Waligóra Run Cross na czele, należy uznać za otwarty!

Pierwszy na mecie przy restauracji Koliba Łomnicka pojawił się Bartłomiej Wojsław w rewelacyjnym czasie 01:15:21. Drugie miejsce wywalczył Paweł Białek (01:17:10). Trzeci w kategorii open był głuszyczanin Marek Swoboda (01:18:11). Wśród pań najszybciej pobiegła Lidia Niekraś (01:31:17), druga była Joanna Ignasiak (01:35:14), a trzecia Anna Grześkowiak (01:36:02).

Warunki na liczącej 15,5 km trasie nie rozpieszczały zawodników. Choć był to w nazwie bieg zimowy, śniegu nie było, a jedynie miejscowe oblodzenia. Łatwo jednak nie było. Zawodnicy na 665 metrach przewyższeń musieli poradzić sobie niekiedy z wyjątkowo błotnistymi odcinkami. Pomyślnie ukończyło bieg 190 śmiałków.

Statuetki dla najlepszych biegaczy w kategoriach open i w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczali zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański oraz prezes stowarzyszenia Waligóra Run Andrzej Kolisz.

A już 3 czerwca w Głuszycy odbędzie się III Półmaraton Szlakiem Riese, a 6 października zapraszamy na ultra i półmaraton Waligóra Run Cross!

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

10 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica