Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Początek dobrej współpracy

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk i prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie sp. z o. o. Tomasz Maciejowski podpisali porozumienie dotyczące korzystania przez kuracjuszy z basenu Delfinek. Obiekt buduje gmina, wartość inwestycji to blisko 9 mln zł, z czego 1,25 mln zł to dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego oraz 1,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Podpisanie tego porozumienia jest niejako konsekwencją przekazania przez samorząd województwa dolnośląskiego funduszy na budowę basenu w Szczawnie-Zdroju, a nasza spółka również pozostaje w zarządzie marszałka województwa dolnośląskiego. Cieszę się, że basen, który buduje gmina, będzie mógł być wykorzystywany do celów rehabilitacji kuracjuszy i wzbogaci ofertę naszego obiektu Azalia, który znajduje się w Szczawnie-Zdroju – podkreśla Tomasz Maciejowski.
Jak mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, gmina stara się podejmować takie działania, by służyły one zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym gminę kuracjuszom.
– Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom i mieszkańcom, ale podejmujemy współpracę z podmiotami realizującymi lecznictwo uzdrowiskowe, aby basen mógł służyć także kuracjuszom, wzbogacać ofertę uzdrowiska, co przyniesie pożytek dla całego miasta – mówi gospodarz Szczawna. doruk.
Delfinek będzie oddany do użytku w przyszłym roku, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obiekt ma już konstrukcję dachową.
Podpisanie listu intencyjnego jest konsekwentną kontynuacją budowy marki uzdrowiska Szczawno-Zdrój i spółki Sanatoria Dolnośląskie.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

13 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica