Polecamy, Sport

Podwójne mistrzostwo Kwiatka!

W dwóch kategoriach odbył się w miniony weekend krajowy czempionat w powożeniu. W Bogusławicach rozgrywano mistrzostwa zaprzęgów jednokonnych oraz historyczne, bo pierwsze od 26 lat zaprzęgów czterokonnych. Dwukrotnym złotym medalistą został Bartłomiej Kwiatek.

kwiatek_podwojnie_zloty

Jako jedyny do rywalizacji w obu kategoriach przystąpił zawodnik Stada Ogierów Książ. W zaprzęgu jednokonnym Bartłomiej Kwiatek zaprezentował śląskiej rasy ogiera Sonet, z którym ostatecznie sięgnął po 12 w karierze złoty krążek mistrzostw Polski singli! Sonet to już 4 koń, z którym Kwiatek sięga po złoto. Wcześniej były to: Eliot, Lokan i Niger.

W zaprzęgu czterokonnym wałbrzyszanin zaprezentował także śląskie rasy ogiery: Imbred, Drab, Rodos i Bazyli. Ta sama czwórka koni wywalczyła zimą brązowy medal halowego Pucharu Polski Cavaliada 2016/17. Pierwsze po 26 latach mistrzostwa Polski czwórek zostały zdominowane przez Bartłomieja Kwiatka, który podobnie jak w przypadku singli był bezkonkurencyjny.

Pierwsze raz w historii polskich zaprzęgów jeden zawodnik stanąć dwa razy na najwyższym stopniu podium i wyjechał do domu z dwoma złotymi medalami. Spektakularny sukces na mistrzostwach Polski w Bogusławicach, był dla Bartłomieja Kwiatka zwieńczeniem sezonu na otwartych zawodach w kategorii seniorów.

Fot. driving.pl/Krzysztof Jarczewski

 

20 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica