Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

Podziękowali za plony

Kolorowe i radosne były tegoroczne dożynki powiatowo-gminne, które w minioną sobotę odbyły się na stadionie w Starych Bogaczowicach.

dozynki_bogaczowice

Uroczystości jak zwykle rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Józefa w Starych Bogaczowicach. Potem dożynkowy korowód z wieńcami z gmin całego powiatu wałbrzyskiego przeszedł na stadion, gdzie gospodarze uroczystości wójt gminy Mirosław Lech i starosta wałbrzyski Jacek Ciechura podziękowali rolnikom za całoroczny trud. Świętowanie umilały występy artystyczne i zabawy. Gwiazdą wieczoru był Power Boy, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Podczas dożynek odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszą posesję i przydomowe dekoracje dożynkowe”. Dopełnieniem uroczystości była możliwość skosztowania pysznego swojskiego jadła oraz zakup lokalnego rękodzieła. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, od jazdy konnej po przejazd kolejką górską.

Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowice)

11 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica