Polecamy, Sport

Podziemia Osówki czekają na „górali”

Już 14 maja odbędzie się kolejna, czwarta już edycja wyścigu kolarskiego Grand Prix Głuszyca MTB Podziemia Osówki. To zawody rozgrywane w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety. Start oraz metę wyścigu zaplanowano przy ulicy Parkowej. Wyścig odbędzie się na dwóch dystansach: mini 26 km i 800 m przewyższenia oraz mega 47 km i 1800 m przewyższenia.

gp_gluszycy_mtb

Krótsza trasa przebiega w całości przez masyw Włodarza, prowadząc drogami i ścieżkami leśnymi przez malownicze stawy przy ul. Leśnej, Przełęcz Marcową, wspinając się na szczyt Włodarza, skąd kolarze zjadą przez górę Soboń w kierunku Zimnej Wody nasypami kolejki oraz drogami używanymi do budowy kompleksu Riese.  Z poziomu Zimnej Wody rozpocznie się wspinaczka leśnymi duktami na Osówkę, Jaworek i ponownie Włodarz, z którego zjazd przez Przełęcz Marcową poprowadzi wyścig na łąkę nad głuszyckimi stawami. Stamtąd „górale” podjadą na pomarańczową trasę MTB, z której szlakiem zielono-pomarańczowym zjadą do mety przy ul. Parkowej.

Trasa dystansu mega na początkowych 11 km przebiega po trasie mini, oddziela się tuż przed Osówką i skręca w kierunku Sierpnicy. Kolarze przejadą obok budowli i pozostałości po barakach obozowych znajdujących się u podnóża Osówki, po czym skręcą w kierunku Kobylicy. Po przekroczeniu rzeki Bystrzycy oraz linii kolejowej, łąkami dotrą do Gór Suchych, podjeżdżając pod górę Źródlaną oraz Czarnocha. Następnie pasem granicznym dotrą do szczytów Słodna i Kościelec, spod którego zjadą na Ustronie, a stamtąd pojadą na kultowy niebieski singiel pod Granicznikiem. Po zjeździe zawodników czeka podjazd pod Turzynę, a następnie Rogowiec, z którego poprzez Jeleniec Mały zjadą w Dolinę Rybną. Po przekroczeniu Doliny Rybnej czeka ich wjazd na Przełęcz pod Wawrzyniakiem, z której zjadą poprzez ulicę Zdrojową na ulicę Sienkiewicza. Stamtąd ulicą Mazurską dojadą nad Staw Wawelski, a następnie leśnymi drogami do mety.

Zapisy przyjmowane są na stronie: www.zapisy.ultimasport.pl. Regulamin Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki w ramach IV Pucharu Strefy MTB Sudety na stronie www.gluszyca.pl/strefa-mtb-gluszyca.

12 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica