Polecamy, Sport

Pokazali wielki potencjał na tatami

Pięcioro zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych pierwszego dnia grudnia wzięło udział w Open Karate Tournament Sosnowiec Cup. W zawodach startowało blisko 200 sportowców z całej Polski. Wałbrzyszanie przywieźli łącznie 5 medali w tym 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.Turniej rozgrywano w dwóch formułach – kata czyli walka z cieniem oraz kumite z podziałem na płeć, wiek i wagę zawodników.

W kata na 3 miejscu uplasował się Dominik Obuchowski, druga zawodniczka OBI, startująca w tej konkurencji, Julia Obuchowska tym razem po popełnionym błędzie znalazła się tuż za podium.

W konkurencji kumite startowali już wszyscy reprezentanci UKKS OBI. Walki, które stoczyli były bardzo trudne, a przeciwnicy doświadczeni i dobrze przygotowani do zmagań. Nie przeszkodziło to wałbrzyszanom w zdobyciu medali. Nie zawiodła utytułowana Julia Obuchowska zajmując 1 miejsce w kategorii dziewcząt 10-11 lat (+35 kg). Bardzo dobrze spisał się również Dominik Obuchowski, który pomimo poważnej kontuzji ręki, zajął 2 pozycję w kategorii chłopcy 14-15 lat (+55 kg). Dobrze wypadła też debiutująca na tak dużej imprezie Wiktoria Wacław, która wywalczyła srebrny medal w kategorii dziewcząt 12-13 lat (-45 kg). Brązowy krążek przywiózł Mateusz Mielnik, który w bardzo dobrym stylu dotarł do strefy medalowej, niestety kontuzja ręki nie pozwoliła na nic więcej. Bez medalu wrócił z Sosnowca najmłodszy zawodnik z Wałbrzycha, 8-letni Maciej Czech.

Sensei Tomasza Obuchowskiego po raz kolejny na zawodach tej rangi był sędzią, a w roli trenera występowała sempai Agnieszka Obuchowska. Był to ostatni w tym roku występ zawodników UKKS OBI Wałbrzych. Następne starty zaplanowano w połowie stycznia 2019 roku.

Fot. użyczone (UKKS OBI Wałbrzych)

 

4 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica