Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Pora na spacery z historią w tle

Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu rozpoczyna popularny wśród wałbrzyszan cykl spacerów historycznych po obszarze rewitalizacji. Na pierwsze wędrowanie zapraszamy już w najbliższą sobotę.

Wspólnie z przewodnikiem Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, odwiedzimy najstarszą dzielnicę Wałbrzycha, Podgórze. Spotykamy się o 11.00 w sobotę 25 maja przy dyskoncie Biedronka, ul. Świdnicka 2.
W każdym z sześciu podobszarów rewitalizacji będzie okazja zapoznać się z bogatą historią, zabytkami i potencjałami dzielnicy. W tym roku zostanie także podkreślona praca aktywnych mieszkańców, zajmujących się działalnością społeczną na rzecz mieszkańców swoich małych ojczyzn. Po każdym dwugodzinnym spacerze wszyscy zostaną zaproszeni do wspólnego spędzenia czasu m.in. podczas biesiady przy ognisku (w dzielnicy Podgórze), będzie także okazja wysłuchać gawęd i wałbrzyskich legend, wziąć udział w warsztatach muzycznych, plastycznych czy krawieckich, a także spotkać się z bohaterami dzielnic, ludźmi z pasją. Już dziś zapraszamy na sobotni spacer i ognisko w dzielnicy Podgórze, a także kolejne spotkania z historią, które zostały zaplanowane w czerwcu i we wrześniu!
Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

23 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica