Aktualności, Polecamy

Postawili zarzuty wójtowi i jego byłemu zastępcy

Prokurator Okręgowy w Świdnicy wniósł do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi L. – Wójtowi Gminy Stare Bogaczowice i jego byłemu zastępcy – Bogdanowi S.

– Mirosławowi L. w akcie oskarżenia zarzucono popełnienie sześciu czynów, w tym czterech o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8.200 złotych – informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowejw Świdnicy.
Wręczającym korzyści majątkowe był jeden z przedsiębiorców budowlanych, którego firma wykonywała prace budowlane na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach, poprzez wskazanie w nich wykonania, faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz Gminy Stare Bogaczowice oraz podżegania innej osoby do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
 Bogdanowi S. – Zastępcy Wójta zarzuca się popełnienie trzech czynów, dwóch polegających na przyjęciu wspólnie i w porozumieniu z wójtem korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1200 złotych, a jednego polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji.
Aktem oskarżenia w tej samej sprawie objęta jest także Małgorzata S. – Kierownik jednego z referatów w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice, która działając wspólnie i w porozumieniu z wójtem i jego zastępcą, miała poświadczyć nieprawdę w dokumentacji dotyczącej wykonania robót budowlanych.
Mirosław L., Bogdan S. i Małgorzata S. nie przyznali się w toku śledztwa do popełnienia żadnego z zarzucanych im czynów. Mirosławowi L. i Bogdanowi S. za najcięższy z zarzucanych im czynów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Małgorzacie S. za zarzucany jej czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
red

17 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica