Polecamy, Sport

Postrzelały sobie panie

Aż 6 goli obejrzeli kibice w meczu piłkarek z Wałbrzycha i Konina. Spotkanie AZS – Medyk zainaugurowało rozgrywki Ekstraligi kobiet w sezonie 2018/2020. Niestety podopieczne Kamila Jasińskiego przegrały 2:4.

Przed rozpoczęciem sezonu z wałbrzyskim klubem pożegnało się kilka kluczowych zawodniczek, które w poprzednich rozgrywkach odgrywały w akademickiej drużynie spod Chełmca ważne role. W zespole nie ma już chociażby Małgorzaty Mesjasz, Klaudii Miłek, Anny Rędzi, Martyny Zańko czy Sabiny Ratajczak, żeby tylko wspomnieć te najważniejsze. Wprawdzie zakontraktowano trzy nowe piłkarki, ale na razie AZS PWSZ wygląda na ekipę słabszą niż w poprzednim sezonie.
Potwierdziło to inauguracyjne starcie nowych rozgrywek z wicemistrzyniami Polski z Konina. Medyk był zespołem lepszym i zasłużenie pokonał podopieczne Kamila Jasińskiego na ich boisko. Prowadzenie dla przyjezdnych zdobyła Natalia Pakulska. Chwilę później z rzutu karnego podwyższyła Natalia Chudzik. Ta sama zawodniczka w 29 min. po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń i po pół godzinie gry przyjezdne wygrywały 3:0. Zanosiło się na pogrom wałbrzyszanek. Tymczasem jeszcze przed przerwą AZS PWSZ złapał z przeciwniczkami kontakt. Najpierw „jedenastkę” na gola zamieniła Marcjanna Zawadzka, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy do siatki rywalek trafiła młodziutka Alicja Materek, sprowadzona do Wałbrzycha przed sezonem.
Po zmianie stron nadal przewagę miały przyjezdne, kontrolując wydarzenia na boisku. W 55 min. koninianki nie wykorzystały rzutu karnego (strzał Chudzik obroniła Jagoda Sapor), ale co się odwlecze… W 62 min. Dominika Kopińska zdobyła czwartego gola dla Medyka i od tej chwili wicemistrzynie Polski już całkowicie panowały, spokojnie konstruując kolejne swoje akcje. Wałbrzyszanki nie miały argumentów w ofensywie, by zaskoczyć przeciwniczki i wynik nie uległ już zmianie.
AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 2:4 (2:3)
Bramki: 0:1 Pakulska (21), 0:2 Chudzik (24 – karny), 0:3 Chudzik (29 – karny), 1:3 Zawadzka (39), 2:3 Materek (45+1), 2:4 Kopińska (62)
AZS PWSZ: Sapor – Szewczuk, Zawadzka, Kędzierska, Rapacka, Rozmus, Materek, Ostrowska, Cieśla, Głąb, Fabova.
Fot. użyczone (ben)

4 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica