Aktualności, Polecamy

Poświętujmy dla Niepodległej

W Wałbrzychu centralne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się 11 listopada na placu Kościelnym. Jednak w naszym mieście oraz w gminach powiatu wałbrzyskiego przygotowano wiele imprez i koncertów, które mają upamiętnić ten wyjątkowy jubileusz.

Tego dnia o godzinie 11.00 w kościele pw. Aniołów Stróżów odbędzie się msza święta. Następnie około 12.30 będzie miał miejsce przemarsz z kościoła na plac Kościelny, gdzie około godziny 12.45 rozpoczną się oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości. Później uczestnicy obchodów będą mogli o godzinie 14.00 w wałbrzyskim rynku obejrzeć rekonstrukcję historyczną, a o 16.00 w kościele pw. Aniołów Stróżów zaplanowano uroczysty koncert zatytułowany „W hołdzie niepodległej Polsce” w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych. O godzinie 19.00 zapraszamy do Filharmonii Sudeckiej na zakończenie dnia i „obywatelskie śpiewanie”.

Przypomnijmy, że w ramach obchodów w wałbrzyskiej Galerii Sztuki w Zamku Książ do 30 listopada trwa wystawa „Polonia, symbol tradycji”. Do 29 listopada  można obejrzeć wystawę ilustracji „Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne” w Galerii BWA przy ul. Słowackiego.

SCB

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

10 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica