Aglomeracja Wałbrzyska

Powiat wałbrzyski w aglomeracji wrocławskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaproponował powiatowi wałbrzyskiemu przystąpienie do aglomeracji wrocławskiej w zakresie organizacji transportu. Zarząd powiatu przyjął pozytywne stanowisko w tej sprawie.

Korzystając z nowych możliwości prawnych, jakie przynosi obowiązująca od 1 marca 2011 roku ustawa o publicznym transporcie zbiorowym, samorząd województwa dolnośląskiego podjął rozmowy z gminą Wrocław w celu połączenia działań w dziedzinie transportu na terenie aglomeracji wrocławskiej. Strony wypracowały treść porozumienia dotyczącego współpracy oraz zidentyfikowały obszar występowania wzajemnych zależności w dziedzinie organizacji transportu. Powiat Wałbrzyski został włączony do tego obszaru już w I etapie rozwoju. – Dzięki przystąpieniu do aglomeracji w zakresie organizacji transportu mamy realną szansę nie tylko na poprawę transportu kolejowego między Wałbrzychem a Wrocławiem i docelowo także transportu drogowego, ale również i na jego rozwój. Chcemy przystąpić do porozumienia, choć będzie się to wiązało z współfinansowaniem transportu na naszym terenie. Uważam jednak, że mieszkańcy naszego powiatu zasługują na szybką, bezpieczną i nowoczesną komunikację, która pozwoli im sprawnie przemieszczać się nie tylko do Wrocławia, ale także i do innych miejsc na Dolnym Śląsku – komentował starosta wałbrzyski, Robert Ławski.

19 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica