Na sygnale, Polecamy

Powstała mapa zagrożeń – zaznacz gdzie jest niebezpiecznie

Na Dolnym Śląsku ruszyła specjalna platforma zwana Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. To sposób komunikacji społeczeństwa z policją. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego w konkretnym miejscu, przez internet zaznacz je na mapie, a mundurowi zajmą się sprawą.

Mapa_zagrozen_policji

Każdy mieszkaniec dzięki temu narzędziu internetowemu może przekazać policjantom informacje o zagrożeniach, jakie zaobserwował. Zostaną one sprawdzone przez funkcjonariuszy, którzy podejmą dalej działania. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła 5 października i opiera się na informacjach gromadzonych w trzech grupach: dane gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, a także w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu oraz dane pozyskiwane od internautów z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Aby przekazać informację o miejscu, gdzie według subiektywnej oceny zgłaszającego dochodzi do niepokojących, naruszających prawo zjawisk, należy wejść na policyjną stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej bądź powiatowej. Baner z odnośnikiem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa będzie widoczny na stronie głównej. Za pierwszym razem po uruchomieniu użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Aby skorzystać z możliwości dodania na mapie miejsca zagrożonego konieczne jest zapoznanie się z nim i zaakceptowanie jego zapisów. Gdy już to zrobimy, pojawi się okno mapy zawierające wszystkie zgłoszenia dodane przez użytkowników serwisu. Korzystając z dostępnych narzędzi, możemy zaznaczyć miejsce, którym chcemy zainteresować policję, wskazując rodzaj zagrożenia, jaki według nas tam występuje. W przypadku problemów z obsługą, zawsze możemy skorzystać z instrukcji, która w wersji cyfrowej znajduje się w serwisie Krajowej Mapy Zagrożeń. Zgłoszenie trafi do funkcjonariuszy odpowiedniej komórki policji. Zebrane informacje zostaną następnie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, aby korzystać z mapy rozsądnie, bo każde zgłoszenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

6 października 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica