Aktualności, Polecamy

Powstanie jednak odkryty basen?

Radni podczas ubiegłotygodniowej sesji podjęli ważną uchwałę. Dotyczyła wprowadzenia do budżetu miasta punktu mówiącego o przeznaczeniu 70 tys. zł na przeprowadzenie analizy w sprawie budowy odkrytego basenu w Wałbrzychu.

– Głównie chodzi o przeprowadzenie analizy demograficznej – tłumaczy skarbnik miasta Ewa Kłusek. – Chcemy wiedzieć, jakiej wielkości powinien to być basen, ile osób deklaruje chęć korzystania z niego i jakie atrakcje wałbrzyszanie chcieliby na tym basenie widzieć oraz ostatecznie, jakie powinno być jego usytuowanie – dodaje.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z inicjatywy Biura ds. Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu przeprowadzono ankietę, w której mieszkańcy naszego miasta mogli wyrazić swoje zdanie na temat ewentualnej budowy odkrytego basenu. W ankiecie wzięło udział kilka tysięcy wałbrzyszan, którzy są spragnieni wodnych kąpieli w mieście, a nie poza nim. Warto wspomnieć, że po zamknięciu przed kilku laty kąpieliska przy ulicy Bystrzyckiej w dzielnicy Rusinowa, wałbrzyszanom pozostała jazda do sąsiednich miejscowości – Głuszycy, Dobromierza, czy Strzegomia. Tam można pod gołym niebem korzystać z uroków kąpielisk otwartych. W ankiecie wałbrzyszanie opowiedzieli się za lokalizacją basenu w dzielnicy Nowe Miasto.

Ostatnia decyzja rady miasta niemal przesądza, że basen odkryty w mieście powstanie, a kwestią jest jego wielkość, standard oraz umiejscowienie.

SCB

Fot. ilustracyjne

5 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica