Aktualności

Przedłużone zapisy do Studium Rodzinnego

Do 15 października przedłużono zapisy na I rok zajęć Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego w Świdnicy.

 

– Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego jest dwuletnią, zaoczną szkołą pomaturalną. Celem Studium jest przygotowanie katolików świeckich do prowadzenia w imieniu i pod przewodnictwem Kościoła nauczania i działalności prorodzinnej, to znaczy poradni rodzinnych, nauk przedślubnych, katechez i spotkań poświęconych problematyce rodziny, a także przygotowanie małżonków i rodziców do lepszego pełnienia swych ról w rodzinie – podkreśla dyrektor Studium, ks. dr Krzysztof Moszumański.

Słuchaczami Studium mogą być absolwenci wyższych uczelni, studenci kończący studia, a także absolwenci szkół średnich (po maturze) zainteresowani problematyką rodzinną. Kandydaci powinni legitymować się dobrą opinią w swojej parafii i być w wieku od 25 do 55 lat, jeżeli po ukończeniu studium chcą pracować w poradnictwie rodzinnym.

Po ukończeniu Studium absolwenci otrzymują dyplom, który stanowi podstawę do uzyskania misji kanonicznej do pracy w poradnictwie rodzinnym w diecezji świdnickiej.

– Zajęcia na Studium trwają dwa lata. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w dwie soboty w miesiącu (od października do czerwca) od godz. 9.00 do 14.30. Obejmują między innymi: etykę ogólną, etykę małżeńską, zagadnienia z biblistyki, teologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego i cywilnego oraz z psychologii, pedagogiki i medycyny – informuje ks. Moszumański. – Słuchacze poznają również metody naturalnego planowania rodziny. Dla słuchaczy drugiego roku przewidziane są dodatkowo ćwiczenia z prawidłowej komunikacji interpersonalnej oraz ćwiczenia z interpretacji metod naturalnego planowania rodziny.

Dokumenty należy złożyć do 15 października 2011 r. w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej (Świdnica, pl. Jana Pawła II nr 1), codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00.

Inauguracja roku akademickiego na Diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego nastąpi podczas Kongresu Małżeństw Diecezji Świdnickiej dnia 9 października 2011 r. w katedrze świdnickiej na Mszy św. o godz. 12.30.

/rqp

12 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica