Kultura, Polecamy

Przekraczając granice

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki „Chmurdalia” działającego w Multimedialnej Filii Bibliotecznej w Wałbrzychu przyjechała pisarka i dziennikarka Karina Obara. Spotkanie było połączone z promocją jej najnowszej książki „Granice”.

karina_obara

Autorka urodziła się w Wałbrzychu i choć krótko tu mieszkała, to wyraża się o nim z podziwem. – Państwo macie przepiękne miasto. Cudowne domy poniemieckie, z duszą, ze smakiem. Architektura pierwsza klasa. To jest wielka przyjemność patrzeć na ten dorobek, to bogactwo w Wałbrzychu. I jeszcze jest tu dużo zieleni – mówi Karina Obara.

„Granice” to zbiór ośmiu opowiadań, dotyczących granicznych momentów w naszym życiu. – Pomysły na opowiadania czerpię zawsze z życia – wyjaśnia.

Bohaterka wieczoru wykazała się dużym dystansem i krytycyzmem do swojego pisarstwa. – Literatura jest po to, żeby więcej zrozumieć. Również dla piszącego. To jest cały czas nauka. Moja pierwsza książka była taka sobie. Druga też taka sobie. Trzecia – „Gracze” – była dojrzalsza. To taka rzecz, której się nie wstydzę. Czwarta była jeszcze bardziej dojrzała. To nieustający proces – podsumowuje.

Fot. Alicja Śliwa

13 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica