Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Przydomowe oczyszczalnie także w Czarnym Borze

Gmina otrzymała unijną dotację na realizację zadania. Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a jego wysokość to ponad 300 tys. zł. W ramach tej kwoty w Czarnym Borze z 35 złożonych wniosków 31 zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

czarny_bor_oczyszczalnie

Inwestycje zrealizowane zostaną na terenie miejscowości nie objętych siecią kanalizacyjną: w Grzędach, Grzędach Górnych i Jaczkowie. W miniony wtorek Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wójt Adam Górecki odebrał promesę potwierdzającą przyznaną dotację.

Wnioski o dotację na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków złożyły łącznie 93 podmioty Tym bardziej cieszy, że projekt Czarnego Boru znalazł się w gronie 22 gmin, które zostały wybrane do dofinansowania. Na terenie Dolnego Śląska dzięki dotacji z PROW stanie 307 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i blisko 65 km sieci kanalizacyjnej.

Fot. użyczone (UG Czarny Bór)

11 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica