Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Przyjaźni pszczołom

Szczawno-Zdrój przystąpiło do programu „Gmina przyjazna pszczołom”. – Dla naszego miasta ekologia jest jednym z priorytetów i od wielu lat podejmujemy działania, które wpisują się w szczytne idee programu – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Zakładanie łąk kwietnych, sadzenie roślin i drzew, które dostarczają pokarm pszczołom i owadom zapylającym – w Szczawnie Zdroju dzieje się to od dawna. Na terenie miasta rośnie blisko 500 roślin nektaro- i pyłkodajnych, takich jak np. facelia, lawenda, blisko 1500 krzewów przyjaznych pszczołom oraz łąki kwietne, których powierzchnia będzie się zwiększać. W tym roku gmina chce także ustawić na terenie obu parków cztery duże domki dla owadów zapylających.
– Będziemy także zachęcać naszych mieszkańców, by w swoich ogrodach, a nawet balkonowych skrzynkach sadzili jak najwięcej roślin, które dostarczają pokarm pszczołom. Dzięki temu wspólnie zadbamy o to, by nasze miasto było nie tylko piękne, zielone i ukwiecone, ale także zapewniało pokarm pszczołom – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

30 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica