Kultura, Polecamy

Queen w Apollo

Kino Apollo zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 28 lutego o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu na fali emocji oscarowej nocy zaprezentujemy hitową „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera.

To porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek nagrodzony za tę rolę m.in. Złotym Globem), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. „Bohemian Rhapsody” ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie. Maciej Kędziora na portalu Filmawka.pl pisze tak: „Największe objawienie «Bohemian Rhapsody» to Rami Malek, który na nieco ponad dwie godziny staje się Freddiem Mercurym. Dźwiga ciężar gatunkowy na swoich barkach, tworząc jedną z najwybitniejszych kreacji ostatniej dekady. Przez większość czasu zdaje się, że na potrzeby produkcji Freddy wstał z popiołów, by zagrać swój finałowy koncert. Malek gra jak natchniony, udowadniając że urodził się, by zostać wokalistą Queen”.

Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.

Red.(ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

 

28 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica