Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Radio Wrocław najlepsze w 2017 roku

Tak zdecydowało w Paryżu międzynarodowe jury. Rozgłośnia ujęła oceniających zarówno muzyką, jak i sposobem prowadzenia programu, informacjami oraz stroną internetową. Radio Wrocław konkurowało o tę prestiżową nagrodę z kilkuset radiostacjami z całego świata, a w ścisłym finale z 20 najlepszymi.

radio_wroclaw1

Radio Wrocław ruszyło z początkiem maja z kampanią promocyjną: „Radio Wrocław Najlepsze w 2017, wg European Radio Show 2017 w Paryżu. Dziękujemy za zaufanie”. Pojawia się na billboardach we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu. Reklama widoczna jest także na 60 autobusach jeżdżących po Wrocławiu i po Dolnym Śląsku na trasach: Strzelin, Ziębice, Niemcza, Bielawa, Dzierżoniów, Kamieniec Ząbkowicki, Pławna, Braszowice, Wałbrzych, Wołów, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Legnica, Miękinia, Środa Śląska, Sobótka, Jelcz Laskowice, Marcinowice, Oleśnica, Środa Śląska. Reklama Radia Wrocław obecna jest w kilkudziesięciu czasopismach lokalnych wydawanych na terenie całego Dolnego Śląska.

radio_wroclaw2

– Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby naszych obecnych i potencjalnych słuchaczy – zapewnia Tomasz Duda, prezes Radia Wrocław i redaktor naczelny. – Dlatego angażujemy się w takie nośniki, o których wiemy, że nasz słuchacz je zauważy – dodaje.

Ponad 1500 sztuk plakatów zawisło na słupach reklamowych na Dolnym Śląsku. W samym Wrocławiu jest ich 120. Reklamę można zobaczyć na ekranach umieszczonych wewnątrz autobusów MPK Wrocław. Kampania emitowana jest na 7 wielkoformatowych ekranach typu LED, a także na wyświetlaczach przy kasach kina Helios, Multikino i Nowe Horyzonty. Podczas imprez, patronatów, eventów zostanie rozdanych 10 tys. ulotek. Na antenie radia emitowane są specjalne spoty autopromocyjne, a na stronie internetowej pojawiły się banery reklamowe. W kampanię zostały również zaangażowane media społecznościowe.

Przypomnijmy, że w stolicy Francji zorganizowano największą w Europie konferencję poświęconą rozgłośniom radiowym. Nadawcy debatowali o innowacjach, prawodawstwie czy przyszłości radia cyfrowego. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi zdobyczami radiowej technologii, dyskutowali też o rynku reklamowym i roli radia we współczesnej Europie.

radio_wroclaw3

Na konferencji wybierano najlepsze stacje w kilkunastu kategoriach, m.in. dla najlepszej oprawy jinglowej, najlepszego radia internetowego czy najlepszego programu integrującego lokalną społeczność. Część kategorii dotyczyła wyłącznie francuskojęzycznych rozgłośni, jednak najbardziej prestiżową nagrodą jest ta dla najlepszego radia niefrancuskojęzycznego, czyli International Radio of the Year. I właśnie w tej kategorii zwyciężyło Radio Wrocław.

Nagroda ta jest przyznawana od 25 lat. Początkowo zarówno sama konferencja, jak i konkurs dedykowane były jedynie stacjom francuskojęzycznym. Od kilku lat formuła radiowych targów jest już międzynarodowa.

Fot. użyczone/Radio Wrocław

6 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica