Kultura, Polecamy

Radość i łzy w Apollo

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora w czwartek, 26 września o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu wałbrzyskie kino studyjne proponuje „Na zawsze razem” w reżyserii Mikhaëla Hersa, nagrodzonego Lanterna Magica na MFF w Wenecji.

David (Vincent Lacoste) ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą (Isaure Multrier) – uroczą siedmiolatkę. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, mając tylko siebie nawzajem. Michał Jarecki w recenzji na portalu NaEKRANIE pisze: „Niezwykłe, jak emocjonalny, a jednocześnie nienachalny i delikatny potrafi być Hers w kreśleniu wędrówki przez traumę. Rozumie i czuje swoich bohaterów, znakomicie prowadzi aktorów, budując obraz naturalny i nadzwyczajnie szczery. Nie żeruje na emocjach, nie szantażuje – opowiada przekonująco i sprawia, że wierzymy w każde z ujęć i wypowiedzianych przez bohaterów słów. Nic nie jest tu wykalkulowane, nie wybrzmiewa ani jedna fałszywa nuta. Bezradność i zagubienie Davida i Amandy, choć wynikające z różnych przyczyn i ulokowane na innych poziomach, dzielą i łączą ich zarazem. David łamie się, a jednocześnie ma w sobie ogrom zrozumienia, choćby dla Leny, która swoją traumę zamierza przepracować z dala od niego (sama została ranna). Mała Amanda, będąc w wieku być może jeszcze nieświadomym, ale pojmującym wystarczająco wiele, by cierpieć, potrafi wydobyć z siebie zaskakującą siłę bezgranicznej dziecięcej empatii”.
Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.
Red. (ala)
Fot. użyczone (materiały prasowe)

26 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica