Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Radosne i słoneczne „Lato z Dwójką”!

Turniej szachowy, pokazy tańca nowoczesnego, zabawa z animatorami i z zespołem „Z Nikodema” to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników festynu „Lato z Dwójką”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. To zwycięski projekt, wybrany przez głuszyczan w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego.

lato_dwojka4

Dużym zainteresowaniem uczestników festynu cieszył się zwłaszcza turniej szachowy dla dzieci i dorosłych. Mistrzem został Filip Grąz, wicemistrzostwo wywalczył Mateusz Ścigała, a trzecie miejsce zajęła Dorota Fiedorowicz. Wśród dorosłych graczy tytuł mistrza zdobył Paweł Mycio, wicemistrzem został Mieczysław Bacior, a miejsce trzecie wywalczył Łukasz Franków. – Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w turniej, co świadczy o popularności gry w szachy, gry uczącej logicznego myślenia – mówi Aneta Musik, dyrektor SP nr w Głuszycy. Zmaganiom przyglądała się Jolanta Zawadzka, arcymistrzyni szachowa, pięciokrotna mistrzyni Polski juniorek i wielokrotna finalistka turniejów szachowych o mistrzostwo Polski.

Gdy szachiści głowili się nad kolejnymi ruchami, na placu szkolnym trwała wesołą zabawa. Można było podziwiać popisy młodych tancerzy ze Studia Tańca Carmen z Wałbrzycha, którzy na co dzień trenują pod okiem Natalii Pinach, finalistki mistrzostw Polski w tańcu Disc-Dance i Hip Hop. Wspólną zabawę przy muzyce poprowadził zespół „Z Nikodema”. Wesołe tańce, budowanie wieży na czas, slalom gigant z przeszkodami, chiński konkurs kulinarny, łowienie ryb w basenie, malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek, formowanie balonowych zwierzaków i wiele innych zabaw zaproponowały dzieciom sympatyczne animatorki. Ponadto dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, w zamku do skakania i na trampolinie, a najmłodsi mogli spędzić czas w specjalnej strefie maluszka.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

19 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica