Polecamy, Sport

Rekordowe wyniki w WRC 2017

Tegoroczna edycja Waligóra Run Cross sprzyjała biciu rekordów. Sprzyjające warunki atmosferyczne – dobra wilgotność powietrza i przyjazna wysiłkowi temperatura sprawiły, że na obu dystansach – 53 km i 25 km biegło się lepiej niż w ubiegłym roku. Rekordy tras ultramaratonu i półmaratonu zostały poprawione!

????????????????????????????????????

Czech Ondrej Penc ukończył ultramaraton WRC (53 km) z rewelacyjnym czasem 5 godzin i 4 minut, a tym samym poprawił ubiegłoroczny rekord (5:05), który należał do Hiszpana Nuneza Álexa Martineza. Również wśród kobiet Turczynka Aysen Solak, która ukończyła bieg z czasem 6 godzin i 43 minuty znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy (6:57) należący do Malwiny Jachowicz z Wrocławia.

Podobna sytuacja miała miejsce w biegu na dystansie half (25 km). Czech Pavel Brydl potrzebował godziny i 58 min, by pokonać trasę i poprawił ubiegłoroczny rekord o 14 minut. Natomiast Kinga Jurczyk przebiegła 25 km w czasie 2 godziny i 32 minuty i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord o 9 minut.

Prawie 200 zawodników zmierzyło się z dystansem WRC 2017, wielu z nich pojawiło się w Głuszycy ponownie i poprawiło swoje życiówki.
Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz ze Stowarzyszenia Waligóra Run Cross składają szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy wsparli organizatorów biegu oraz partnerów i sponsorów.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

6 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica