Aglomeracja Wałbrzyska, Jedlina Zdrój, Polecamy

Remont wieży kościoła na ukończeniu

Dobiegają końca prace remontowo-budowlane w kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju. Już za kilka tygodni zarówno mieszkańcy jak i kuracjusze i turyści odwiedzający miasto będą mogli podziwiać okolice z nieco innej, ciekawej perspektywy. Na remontowanej wieży kościoła powstanie punkt widokowy.

Na remont wieży i utworzenie na niej punktu widokowego gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powstanie tego wyjątkowego punktu widokowego na terenie Jedlina z pewnością przyczyni się do jeszcze większego uatrakcyjnienia miasta w oczach turystów. Całkowity koszt zadania to ponad 600 tys. zł, natomiast dofinansowanie to blisko 400 tys. zł.
Warto podkreślić, że prowadzone w kościele prace remontowo-budowlane objęły nie tylko wieżę z punktem widokowym, ale również empory i chór. Nowa przestrzeń służyć będzie celom edukacyjnym, kulturalnym i promocyjnym regionu. Będą tam organizowane wystawy, koncerty i wernisaże. Dodatkowo przy ulicy Jana Pawła II powstała nowa alejka, przy której zamontowane zostanie nowoczesne oświetlenie, elementy małej architektury takie jak ławki, będą też nowe nasadzenia roślin. Przy kościele powstaną ponadto nowe miejsca parkingowe w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja cmentarza komunalnego w Jedlinie-Zdroju”.
Fot. użyczone (UM Jedlina-Zdrój)

20 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica