Kultura, Polecamy

Roma w Apollo

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 20 lutego o 18:00 zobaczymy obsypaną nagrodami „Romę” w reżyserii Alfonsa Cuarona. Cena biletu: 10 zł.

Krytyk Piotr Czerkawski na portalu Filmweb napisał: „«Roma» to kawał znakomitego kina, które za kilkadziesiąt lat będziemy prawdopodobnie stawiać na jednej półce z dokonaniami Luchino Viscontiego czy Ettore Scoli”. Dzieło Cuarona jest obrazem autobiograficznym, którego akcja dzieje się w latach 70. „Roma” to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii czasów politycznego chaosu. Opowiada historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla rodziny, która mieszka w modnej dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) stara się uporać z przedłużającą się nieobecnością męża, a Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? „Roma” ma na swoim koncie już kilkadziesiąt nagród filmowych, a czy zdobędzie Oscara, w którejś z dziesięciu kategorii (m. in. najlepszy film, reżyseria, scenariusz, role kobiece), do których jest nominowana, przekonamy się w nocy 24 lutego.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w przedostatnią środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone są prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

20 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica