Aktualności, Polecamy

Rozsądek wygrał z testosteronem!

Prawdziwa walka o doskonalenie jazdy odbyła się w miniony weekend na placu pod fabryką Toyoty. W szranki stanęli panowie z niewielkim stażem za kierownicą, a sekundował im Piotr Starczukowski. W tej walce chodziło oczywiście o poprawę techniki jazdy, a także kulturę na drodze. Tymczasem niedługo ostatni kurs z cyklu „Bezpieczny Kierowca”, a później już tylko finał.

Bez5

Typowo męskie szkolenie przeprowadzili przed tygodniem instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Panowie, którzy od niedawna posiadają prawo jazdy, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

-To było coś niesamowicie przydatnego. Nigdy dotąd nie miałem okazji, aby zobaczyć, jak radzę sobie w ekstremalnej sytuacji, kiedy auto wpada mi w poślizg albo kiedy muszę gwałtownie zahamować – opowiada Rafał z Wałbrzycha, uczestnik „męskiego kursu”. – Fajnie, że na placu w bezpiecznych warunkach można było zobaczyć własną granicę wiedzy i wprawy za kierownicą, a to uczy pokory, bo na drodze nie ma żartów – dodaje. Szkolenie, podczas którego chodziło głównie o rozbudzenie wyobraźni za kółkiem oraz wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów, umożliwiło też „kontakt” z nowościami technicznymi, jakie oferuje współczesna motoryzacja.

Choć tegoroczna, jedenasta już akcja skupia się na młodych stażem kierowcach, to ostatnie z cyklu spotkanie będzie miało charakter otwarty. W weekend 24-25 kwietnia szansę na doskonalenie jazdy dostaną wszyscy chętni kierowcy, bez względu na płeć, wiek czy staż za kółkiem. Dodatkowe spotkanie zorganizowane zostanie dzięki firmie Votum S.A. Nabór na ten kurs trwa do 21 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.bezpieczny-kierowca.pl.

Tymczasem finał „Bezpiecznego Kierowcy 2016” zaplanowano na 7-8 maja, podczas motoryzacyjnego weekendu w Galerii Victoria w Wałbrzychu.

Fot. użyczone

15 kwietnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica