Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Rumuńska księżniczka zachwycona Książem

To właśnie wałbrzyski zamek wybrała na wakacyjny pobyt, księżniczka Sophie Rumuńska, córka ostatniego króla Rumunii Michała. Młodsza siostra księżniczki Margarety, obecnej głowy dynastii rumuńskiej, przyjechała do Książa śladami swojej słynnej prababki, królowej Marii, która przyjaźniła się z księżną Daisy von Pless.

Księżniczka królewskiej krwi przebywała w Książu w towarzystwie córki Elisabety Biarneix oraz przyjaciółki księżnej Ede Sapieżyny, która namówiła ją na wizytę w Książu. Zamieszkała na co dzień w Rumunii królewna podróżuje po Europie śladami swojej słynnej prababki, królowej Marii Rumuńskiej (1875-1938). Monarchini, podobnie jak księżna Daisy byłą angielką z pochodzenia (córka ówczesnego księcia Edynburga i wnuczką królowej Wiktorii).
Obie były jasnowłosymi Angielkami z najwyższych sfer, słynącymi z liberalnych poglądów i radości życia. Obie poślubiły cudzoziemców z którymi przyszło im żyć w dalekich, często mało przyjaznych krainach. Obie mogły się pochwalić talentem literackim, którego pokłosiem były poczytne przed II wojną światową pamiętniki.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

4 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica