Kultura, Polecamy

Rusza DKF w Apollo

Kino „Apollo” w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na inaugurację Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Pierwsze spotkanie już w tę środę, 5 kwietnia o 18:00. Cena biletu: 10 zł. W programie „Przełęcz ocalonych” w reżyserii Mela Gibsona i ciekawa rozmowa.

dkf_kwiecien

Tym filmem znany aktor i reżyser powrócił w wielkim stylu do czołówki światowego kina. „Przełęcz ocalonych” była nominowana do 6 Oscarów, zdobyła 2 statuetki. Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami na Pacyfiku. Strategicznym celem jest Okinawa. Jej zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. To tu Desmond T. Doss, sanitariusz, odmawiający noszenia broni i traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, udowodni, jak bardzo się wobec niego mylono… Następne spotkanie w ramach DKF-u 19 kwietnia. Wtedy zostanie zaprezentowany film Davida Mackenzie „Aż do piekła” z Jeffem Bridgesem.

Dyskusyjny Klub Filmowy będzie się spotykał w co drugą środę miesiąca. Program spotkań będzie często stawiał na pokazy przedpremierowe. Od dużych produkcji nominowanych do Oscara po art-housowe kino. Dzięki temu widzowie będą mieli możliwość obejrzenia wielu tytułów filmowych, zdecydowanie wcześniej, zanim wejdą do regularnej dystrybucji. Organizatorzy chcą prezentować spektrum danego zagadnienia, omawiając je z różnych punktów widzenia. Dostosują również prelekcje, wyświetlane filmy, ich tematykę i filmowe zjawiska do publiczności, dlatego pozostają otwarci na propozycje seansów z Państwa strony. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastku.

Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone (materiały prasowe)

5 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica