Aktualności, Polecamy

Rusza przetarg na budowę obwodnicy

Za około 40 dni okaże się, ile firm wyraziło chęć budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Miasto ogłosiło właśnie przetarg.

Budowa obwodnicy w ciągu drogi krajowej numer 35 na terenie Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju to największa inwestycja w powojennej historii naszego miasta. Wystarczy tylko wspomnieć, że wartość tego przedsięwzięcia wyniesie około 300 mln zł.

– Wzięliśmy na siebie ciężar nie tylko wykonania drogi na terenie Wałbrzycha, ale również obrębie Szczawna-Zdroju w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Zgodnie z wnioskiem, który skierowałem do premiera, przetarg jest objęty ochroną antykorupcyjną, co oznacza dodatkowe weryfikowanie dokumentów – tłumaczy Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha.

Krzysztof Szewczyk, dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu uważa, że w czwartym kwartale tego roku będzie już wiadomo, jaka firma podejmie się tego arcytrudnego zadania.

– Potencjalni wykonawcy mają 40 dni na składanie ofert. W trakcie mogą pojawić się pytania, mogą pojawić się różnego rodzaju zagadnienia, które w jakimś stopniu mogą wpłynąć na przesunięcie tego terminu – informuje Krzysztof Szewczyk.

Przy okazji poinformowano, że w przetargu na inżyniera kontraktu, który będzie odpowiadał za prawidłowe zarządzanie przebiegiem inwestycji, zgłosiło się pięciu oferentów i wkrótce okaże się, która z ofert była najlepsza.

SCB

Fot. (red)

9 czerwca 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Rusza przetarg na budowę obwodnicy”

  1. piotr napisał(a):

    Następna dobra inicjatywa Prezydenta i myślenie na przyszłość. Popieram budowę dodatkowych parkingów w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica