Na sygnale, Polecamy

Sami sobie robili promocje

Kilka dni temu wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przestępstwie jakiego wspólnie dokonała para ze Strzegomia. Podejrzani w jednym z marketów w Wałbrzychu przykleili kod tańszego produktu na droższy, a następnie próbowali za niego zapłacić. Dzięki czujności pracowników, ta sztuka im się nie udała. jednak się nie udało. Para oszustów została zatrzymana. Mężczyzna dodatkowo odpowie za popełnienie innych tego typu czynów.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zgłoszenia ustalili, że mieszkańcy Strzegomia zdjęli z półki sklepowej elektryczną deskorolkę o wartości blisko 700 zł i nakleili na opakowanie kod kreskowy z ceną dziesięciokrotnie niższą. Następnie oboje chcieli „w promocji” zapłacić za towar. Przy kasie zostali ujęci przez ochronę obiektu i zatrzymani przez policjantów.
Mundurowi analizując popełnione podobne przestępstwa na terenie Dolnego Śląska szybko ustalili, że 40-latek zrobił sobie z procederu stałe źródło utrzymania. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie 6 innych tego typu czynów na terenie Wałbrzycha, Legnicy oraz Jeleniej Góry. We wszystkich przypadkach oszustwa na „kod kreskowy” dotyczyły mienia o dużych wartościach. Straty oszacowane zostały łącznie na kwotę ponad 13 tys. zł.
Oboje podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionych czynów. Kobiecie w wieku 26 lat grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast 40-letni mężczyzna może spędzić za kratami więzienia nawet 8 lat. Policjanci, poza elektryczną deskorolką, odzyskali też utracony wcześniej ekspres do kawy o wartości ponad 1500 zł.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

1 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica