Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Polecamy

Sąsiedzi oficjalnie połączeni

– Trasę uważamy za otwartą – tymi słowami w miniony weekend burmistrzowie Głuszycy i Jedliny- Zdroju oficjalnie uruchomili szlak turystyczny #ACTIVE. Stało się to podczas Festynu Sąsiedzkiego przy Pałacu Jedlinka. Z nowej trasy łączącej obie gminy może korzystać każdy, kto chce na świeżym powietrzu miło spędzić czas.

????????????????????????????????????

Burmistrzowie Głuszycy i Jedliny, odpowiednio Roman Głód i Leszek Orpel uroczyście otworzyli 20-kilometrową trasę łączącą sąsiadujące ze sobą gminy. Rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic-walking wyruszyli, by dowiedzieć się jak przebiega #ACTIVE. Leszek Orpel wraz z biegaczami pokonał trasę wyznaczoną przez Głuszycę, a Roman Głód porowadził trasą jedlińską grupę rowerzystów. Na placu przy Kompleksie Pałacowym Jedlinka mieszkańcy obu miejscowości promowali różne formy aktywności.

Pokaz treningu siłowego zaprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca, których trenuje Jacek Kędzierski, nauczyciel w-f w miejscowym gimnazjum. Na scenie zatańczyła 10-letnia głuszyczanka Amelka Nadkańska, uczestnicząca w zajęciach zumby prowadzonych przez Magdalenę Truszczyńską w Centrum Kultury w Głuszycy. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju uczyli przybyłych na festyn, jak aktywnie spędzić czas, grając w bule. W radosnym tańcu zumby zaprezentowała się grupa dzieci z Jedliny-Zdroju pod okiem Anety Marciniuk. Po zaśpiewaniu swojego hymnu studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Głuszycy, którzy często maszerują z kijkami, wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Krzysztofa Krzymińskiego, instruktora nordic-walking z Głuszycy. Pokaz treningu dla biegaczy poprowadzili Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w organizację ultramaratonu Waligóra Run Cross Głuszyca i Biegu Szlakiem Riese.

Organizatorzy Festynu Sąsiedzkiego przygotowali dla przybyłych również trening intelektualny. Odpowiadając poprawnie na pytania w quizie dotyczącym Głuszycy i Jedliny-Zdroju można było wygrać drobne upominki.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

7 czerwca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica