Na sygnale, Polecamy

Ścigali małolatów

Sceny jak z filmów akcji rozegrały się w niedzielę wieczorem na drogach powiatu wałbrzyskiego. Po samochodowym pościgu przez kilka miejscowości, policjanci z Wałbrzycha i Głuszycy zatrzymali małoletnich uciekinierów. Kierowcą okazał się 19-latek bez prawa jazdy, a 15-letni pasażer był poszukiwany.  

Pościg rozpoczął się w miejscowości Podlesie w zeszłą niedzielę (3 marca) około godziny 21:30. Funkcjonariusze podejrzewali, że młody kierowca może być nietrzeźwy lub nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Podjęli decyzję o zatrzymaniu nastolatka do kontroli drogowej. Kiedy włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca  przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg przez Niedźwiedzicę, Zagórze Śląskie, Jugowice i Walim. Po zablokowaniu pojazdu w Rościszowie, kierujący pozostał wewnątrz samochodu, a pasażer próbował uciekać pieszo. Obaj ostatecznie zostali obezwładnieni i zatrzymani. Pojazd trafił natomiast na parking strzeżony.

W trakcie legitymowania 19-letni kierowca, mieszkaniec Walimia, oświadczył, że nigdy nie posiadał prawa jazdy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Z kolei 15-letni pasażer, także z Walimia, miał już na swoim koncie konflikt z prawem i był poszukiwany do osadzenia młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Starszy z nastolatków odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz za jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Młodszy z uciekinierów został już osadzony w wyznaczonym przez sąd ośrodku wychowawczym.

Fot. ilustracyjne

5 marca 2019

ONE COMMENT ON THIS POST To “Ścigali małolatów”

  1. czvvartyPL napisał(a):

    no to chłopaki urządzili rajd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica