Kultura, Polecamy

Sofia z Casablanki w Apollo

Kino Apollo zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 31 stycznia o godz. 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zaprezentujemy nagrodzoną m. in. w Cannes „Sofię” w reżyserii Meryem Benm’Barek-Aloïsi.

Akcja filmu dzieje się we współczesnym Maroku, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestolatka Sofia (Maha Alemi) mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Młoda kobieta musi podjąć decyzje, które uratują honor rodziny i zaważą na całym jej życiu. Choć życie Sofii jest zdeterminowane przez miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem. Małgorzata Czop z „Movieaway” tak pisze o obrazie: „«Sofia» jest udanym debiutem reżyserskim, który swoją tematyką trafia w obecne czasy i ruch #metoo. Skromna opowieść o dziewczynie z marokańskiego miasta jest doskonałym początkiem dyskusji o prawach kobiet, zmowie milczenia i ofiarach przemocy. Sofia wychowana w patriarchalnej kulturze, w państwie mocno religijnym i przestrzegającym prawa, staje się ucieleśnieniem wyrzutów sumienia milczących i odwracających wzrok od krzywdy drugiego człowieka, od molestowania i przekraczania granic”.

Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.

Red.(ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

28 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica