Polecamy, Sport

Startuje wielki epicki wyścig etapowy

W Górach Sowich już w najbliższy weekend rozegra się pierwsza w historii Epicka Czwórka – czteroetapowa rywalizacja na wymagających trasach, organizowana przez Strefę MTB Sudety i Kaczmarek Electric MTB.

Jeśli szukałeś nowych kolarskich przygód, to właśnie znalazłeś jedną z nich. Mamy dla ciebie coś naprawdę specjalnego. W połączeniu sił: jakości i standardów Kaczmarek Electric MTB oraz epickich tras Strefy MTB Sudety, opracowana została dla miłośników kolarstwa górskiego czterodniowa etapówka pod nazwą Epicka Czwórka, której pierwsza w historii edycja rozegra się w dniach 15-18 sierpnia 2018 roku w Bielawie, w Górach Sowich.

Miłość do kolarstwa, pasja, profesjonalizm i nieograniczony zapał to cechy, które połączyły organizatorów. Połączyły również ponad 200 zawodników, pasjonatów prawdziwego MTB. W ten sposób rodzi się społeczność, która z pewnością zaistnieje w przyszłości na rowerowej scenie.

Epicka Czwórka to nie tylko zawody, ale przede wszystkim atmosfera. Przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji miło jest spędzić czas w gronie osób dzielących podobne zainteresowania i entuzjazm. Tego nie ma na jednodniowych zawodach, gdzie w zasadzie każdy myśli o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu. W Górach Sowich postawiono sobie za cel aby to zmienić i – miejmy nadzieję – zapoczątkować piękną historię corocznych spotkań tamtejszych trasach.

W tym roku na zawodników czekają cztery etapy, z których każdy rozgrywany będzie na dwóch dystansach: Classic (łączna długość trasy 128 km, przewyższenia 6020 m) oraz Epic (218 km długości i 9902 m w pionie).

Miasteczko zawodów zostało ulokowane nad Jeziorem Bielawskim w Bielawie i to właśnie tam rozpoczynać się będzie i kończyć każdy etap. Organizatorzy zaplanowali przebieg tras w taki sposób, aby przez cztery kolejne dni rywalizacji odcinki nie powtórzyły się choćby raz.

Biorący udział w Epickiej Czwórce, zmagać się będą z owianymi już legendami ścieżkami wokół m.in. Twierdzy Srebrna Góra, Wielkiej Sowy, Zamku Grodno czy wspomnianego wcześniej Jeziora Bielawskiego.

Podsumowanie i dekoracje zwycięzców poszczególnych klasyfikacji odbędą się 18 sierpnia od godz. 17.00 podczas pikniku w parku Hotelu Dębowego w Bielawie.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć m.in. pod adresem: www.epickaczworka.pl.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

15 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica