Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Świętojańskie Cuda-Wianki w Witoldzie

Za nami już najkrótsza i najbardziej magiczna noc w roku – kupalnocka. Z tej okazji Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach zorganizowało imprezę plenerową Świętojańskie Cuda-Wianki.

Impreza odbyła się przed tygodniem w sobotę na terenie byłej kopalni w Boguszowie-Gorcach. Było słowiańsko i tanecznie. Jak na Sobótkę przystało szukano kwiatu paproci, nie zabrakło też magicznych ziół i widowiska świętojańskiego. Wszyscy wili wianki, by potem zaprezentować je w konkursie na ten najpiękniejszy.

Podczas imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na remont harcówki dla harcerzy z 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich. Udało się zebrać ponad 1000 zł! Nie zabrakło koncertów, zabaw, konkursów oraz animacji dla całych rodzin. Dla wszystkich zakochanych odbył się kiermasz, na którym serwowane były same pyszności: napoje miłosne, przepyszne ciasta, placki ziemniaczane.

Podczas świętojańskiej zabawy organizatorzy zadbali o moc wrażeń muzycznych. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści: uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Boguszowa-Gorc, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, Zespół z Filii nr 4 MBP-CK oraz Nikola Garbacz. Wieczorem taneczny nastrój zapewnili Bodzio Dance oraz Zespół Piękny i Bestia. Aby dopełnić świętojańskich obrządków zebranym zaprezentował się Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

Fot. użyczone (CKK Witold)

23 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica