Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Szkoła jak nowa

Trwa największa w tym roku inwestycja oświatowa w Świebodzicach. To termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, największej szkoły w mieście.

szkola_remontowana

Zakres prac jest bardzo duży, obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu i wymianę pokrycia dachowego, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, drzwi zewnętrznych, a także stolarki okiennej.

Inwestycja podniesie komfort pracy uczniów i nauczycieli, wpłynie na obniżenie kosztów zużycia energii. Prawdziwą zmorą, zwłaszcza w czasie ulew, był przeciekający dach, który w minionym roku szkolnym dał się we znaki. Szkoła zyska także nowoczesny wygląd, dzięki m. in. ciekawej elewacji, wykonanej częściowo z marmurowych płyt.

– To  już ostatnia szkoła, która poddana zostanie gruntownej termomodernizacji. Wszystkie publiczne placówki oświatowe w naszym mieście, łącznie z przedszkolami, są odnowione i energooszczędne. Cieszę się, że to ogromne finansowo zadanie udało się przeprowadzić tak naprawdę w ciągu kilku ostatnich lat – mówi burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

Termomodernizacja PSP 2 jest realizowana ze środków własnych gminy oraz dofinansowania w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Kwota całkowita projektu to ponad 3,5 mln zł z czego prawie 2,2 mln zł to dofinansowanie.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

15 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica