Kultura, Polecamy

Sztuka kłamania w Apollo

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 29 listopada o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zaprezentujemy komedię romantyczną z czasów wojen napoleońskich pt. „Sztuka kłamania” w reżyserii Laurenta Tirarda.

Kapitan Neuville (Jean Dujardin, laureat Oscara za „Artystę”) to pozbawiony skrupułów, przebiegły tchórz. Elisabeth (Mélanie Laurent) jest szczerą, rozważną i honorową siostra niewinnej Pauline – narzeczonej oficera. Pewnego dnia Neuville musi pilnie wyjechać, ale zapewnia ukochaną o swoim uczuciu i obiecuje pisać do niej często listy. Niestety żaden nigdy nie dociera do tęskniącej Pauline. Jej siostra postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i podszywa się pod niesłownego Neuville’a, żeby pisać do porzuconej narzeczonej fałszywe wiadomości. Niespodziewanie kapitan powraca do domu, więc farsa musi trwać dalej. Kobieta i mężczyzna prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. W kłamstwach jednak łatwo można się pogubić. Recenzent portalu Filmweb napisał: „Połączenie współczesnego poczucia humoru z XIX-wiecznym kostiumem przyniosło ciekawy rezultat – «Sztukę» ogląda się niemal jak farsową wersję powieści Jane Austen”.

Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.

Red.(ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

28 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica