Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Teatr w Czarnym Borze? Dlaczego nie?!

W Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Czarnym Borze w marcu rozpoczęła działalność dziecięca oraz młodzieżowa grupa teatralna. Zajęcia prowadzi Katarzyna Bernaś, wieloletni instruktor teatralny.

Katarzyna Bernaś z wykształcenia pedagog-terapeuta oraz animator kultury z dyplomem z reżyserii teatru dziecięcego, wieloletni opiekun grup teatralnych Trele Morele z Boguszowa-Gorc, Burza z Kamiennej Góry, Figa z Makiem z Wałbrzycha, z którymi wielokrotnie sięgała po mistrzowskie laury festiwali o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i regionalnym (łącznie w dorobku artystycznym około 70 nagród instruktorskich oraz za reżyserię).
Jak się okazuje chętnych do scenicznych zmagań z doświadczonym instruktorem nie brakuje, bowiem w teatralne szranki czarnoborskiej placówki stanęło blisko 40 młodych artystów zarówno z gminy Czarny Bór jak również z Boguszowa-Gorc. W ramach nowo powstałego teatru działają dwie grupy: dziecięca, skupiająca najmłodszych artystów (7-12 lat) oraz młodzieżowa (13-16 lat).
Młodzi adepci bawiąc się, pracują nad mową ciała, ruchem scenicznym, dykcją, poszukują nowych środków wyrazu i eksperymentują z wielofunkcyjnym wykorzystaniem rekwizytów. Bowiem podstawowym założeniem i celem działalności grupy jest rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez zabawę w teatr. Członkowie grupy nie będą udawać aktorów – na scenie będą sobą – dziećmi, dla których teatr ma być frajdą i przyjemnością.
A jakie plany ma grupa na najbliższa miesiące? Praca warsztatowa, przygotowania do dwóch spektakli, teatralna frajda, a w przyszłości, scena, publiczność i festiwale…
Fot. użyczone (CB-K w Czarnym Borze)

2 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica