Aktualności, Polecamy

Toyota podwoi produkcję

O nowej inwestycji Toyota Motor Manufacturing Poland poinformowano w Wałbrzychu podczas wizyty w fabryce premiera Mateusza Morawieckiego. Japoński koncern wkrótce rozpocznie produkcję kolejnej elektrycznej przekładni do hybryd. Szef rządu goszczący w piątek w regionie zadeklarował również pomoc państwa w odbudowie Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w wałbrzyskiej fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland. 26.07.2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W listopadzie zeszłego roku Toyota Motor Manufacturing Poland rozpoczęła wytwarzanie przekładni do silników hybrydowych o pojemności 1,8l. Zakład zamierza niedługo podwoić produkcję elektrycznych napędów do hybryd. W obecności premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszono w Wałbrzychu, że wiosną 2020 roku w fabryce Toyoty w Jelczu Laskowicach rozpocznie się montaż nowej przekładni przeznaczonej do silników hybrydowych o pojemności 1,5l. Inwestycja ta warta jest 300 mln zł. W ten sposób oba polskie zakłady japońskiego koncernu będą tworzyć jeden hybrydowy zespół napędowy. Razem z pozostałymi obecnie realizowanymi projektami wdrożenia nowoczesnych silników poziom inwestycji w obu zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland zlokalizowanych w Wałbrzych i Jelczu Laskowicach wzrośnie do blisko 5 mld zł. W ramach inwestycji Toyota planuje w przyszłości uruchomienie produkcji silników elektrycznych MG1, stanowiących integralną część elektrycznej przekładni hybrydowej.
W związku z planowaną produkcją nowych przekładni zakład w Jelczu-Laskowicach zatrudni dodatkowo 200 pracowników, którzy dołączą do 450 nowych osób przyjętych do pracy w minionych miesiącach.
Goszczący w piątek w regionie szef rządu zadeklarował ponadto pomoc w odbudowie spalonego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Z rezerwy budżetowej przekazane zostanie na ten cel ponad 1,8 mln zł. – Taki obiekt jak ten, kluczowy dla funkcjonowania uzdrowiska, zasługuje na szybką odbudowę i powrót kuracjuszy – mówi Michał Dworczyk, wałbrzyski poseł PiS i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Fot. użyczone (TMMP)

27 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica