Aktualności, Polecamy

Toyota w Wałbrzychu rozpoczęła produkcję przekładni do hybryd

Fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu jest pierwszym zakładem poza Azją, w którym produkowane są przekładnie do układów hybrydowych. Nową linię produkcyjną przekładni do napędu hybrydowego 4. Generacji uruchomiono oficjalnie w zeszły wtorek.

Przekładnie będą montowane w nowej Corolli Hybrid i Toyocie C-HR Hybrid. Są one kluczowym elementemnapędu hybrydowego Toyoty, który koordynuje współdziałanie motoru elektrycznego i silnika spalinowego.

– Wprowadzenie technologii produkcji przekładni hybrydowej do TMMP jako pierwszej fabryki poza Azją to dla nas ogromne wyróżnienie i wyraz ogromnego zaufania, jakim władze koncernu darzą polskie fabryki Toyoty. To pokazuje potencjał naszych pracowników oraz konkurencyjność całej organizacji – mówił podczas uroczystości w Wałbrzychu Eiji Takeichi, prezes TMMP.

Uruchomienie linii produkcyjnej nowej przekładni do napędu hybrydowego wiązało się z inwestycją 288 mln zł. Po wdrożeniu tego oraz kolejnych, zaplanowanych na najbliższe lata projektów, całkowity poziom inwestycji w polskie fabryki Toyoty wyniesie ponad 4,5 mld zł.  Inwestycja ta pozwoli także stworzyć nowe miejsca pracy. Do roku 2020 poziom zatrudnienia w zakładach TMMP wzrośnie o prawie 600 osób do łącznej liczby ponad 2500 pracowników. Obecnie trwa rekrutacja pracowników do obu fabryk Toyoty w Polsce: w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

Hybrydy są dla Toyoty ważnym ogniwem w procesie dochodzenia do aut zero-emisyjnych. W miejskich warunkach hybrydy to auta półelektryczne, które gwarantują drastyczną redukcję emisji spalin. Stanowią dziś pokaźną grupę w masie wszystkich nowych aut sprzedawanych w Polsce – ich roczna sprzedaż w tym roku szacowana jest na około 20 tys. egzemplarzy. Dopracowywana od ponad 20 lat technologia produkcji pozwala oferować je w cenach zbliżonych do wersji konwencjonalnych. Eksperci uważają, że za kilkanaście lat miejska motoryzacja będzie należeć do aut w pełni elektrycznych, ale droga do niej prowadzi przez masowo wykorzystywane hybrydy.

Fot. użyczone (TMMP)

 

31 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica