Aktualności, Polecamy

Toyota z wyróżnieniami

W ostatnich tygodniach zakłady Toyoty Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach zostały kilkukrotnie wyróżnione na forum ogólnopolskim.

W połowie października dolnośląskie fabryki Toyoty otrzymały nagrodę Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Podczas uroczystej gali, której gościem specjalnym był premier Mateusz Morawiecki, PAIH wręczyła wyróżnienia w kategorii eksport i inwestycje zagraniczne. Ich laureatami zostało 14 polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Japoński koncern, który otrzymał nagrodę w specjalnej kategorii „za całokształt działalności” przez prawie dwie dekady zainwestował na Dolnym Śląsku w oba zakłady ponad 4 mld zł tworząc 2 tys. stałych miejsc pracy.

Na początku listopada fabryka Toyoty w Wałbrzychu uruchomiła nową linię produkcyjną podzespołów hybrydowych. Inwestycja ta spotkała się z uznaniem kapituły konkursu „Diamenty Top Industry” organizowanego przez Executive Club – organizację biznesową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, która przyznała Toyocie główną nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku”. Nagroda w tej kategorii jest przyznawana przedsięwzięciom, które wyróżnia innowacyjność, nowoczesność i perspektywa rozwoju. Zdaniem kapituły konkursu Toyota to firma, która dzięki inwestycjom na polskim rynku motoryzacyjnym staje się liderem regionu w produkcji kluczowych elementów napędów hybrydowych do samochodów.

Od kilku lat częścią jednego z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej czyli konferencji Forum Moto Solutions jest wręczenie nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. W tym roku w podczas konferencji, która odbyła się pod koniec listopada, wyróżniono 7 firm motoryzacyjnych. Toyota otrzymała nagrodę w kategorii „Master of Automotive Industry”. Jak podkreślają organizatorzy polskie fabryki Toyoty poprzez swoją wieloletnią obecność i wprowadzanie coraz nowszych produktów, w tym nowych ekologicznych silników benzynowych i przekładni do aut hybrydowych, mają bardzo duży wpływ na sektor motoryzacyjny w Polsce i są wizytówką kraju dla potencjalnych inwestorów z tej branży.

– Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników i bazy dostawców, zwiększając nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki – podkreśla Dariusz Mikołajczak, wiceprezes TMMP i dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach. – Aby sprostać nowym wyzwaniom wzmacniamy nasz zespół o dodatkowych pracowników produkcji i inżynierów – dodał Mikołajczak.

W fabryce w Jelczu-Laskowicach trwają obecnie przygotowania do uruchomienia produkcji dwóch silników benzynowych stworzonych w oparciu o nową globalną platformę projektową TNGA (Toyota New Global Architecture) czyli jednostki napędowej 2,0 l i 1.5 l. W związku z nowymi projektami TMMP prowadzi intensywny proces rekrutacji na Dolnym Śląsku oraz poza nim, w wyniku którego zatrudnienie w obu zakładach wzrośnie o około 600 osób. Toyota przez najbliższe miesiące będzie kontynuować rekrutację pracowników produkcji, utrzymania ruchu, logistyki oraz działu inżynieryjnego m.in. za pośrednictwem dedykowanej strony KierunekToyota.pl.

Fot. użyczone (TMMP)

31 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica