Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Tu nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu się nudzić. Animacje, gry, zabawy, wycieczki, warsztaty plastyczno-techniczne, a nawet kulinarne to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury.

Od pierwszych dni lipca w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich, codziennie odbywają się ciekawe zajęcia. Dla młodych amatorów dobrej zabawy przygotowano cztery tematyczne tygodnie zajęć (bajkowy, kosmiczny, indiański i historyczny).
Wakacyjne atrakcje rozpoczęły się tygodniem bajkowym. Była zabawa integracyjna, ognisko
z kiełbasami oraz bajeczne harce z animatorkami z Karolandii. W każdej ze świetlic odbyły się też warsztaty plastyczne oraz bale przebierańców pełne księżniczek, krasnali, wróżek i innych bajkowych postaci. Hitem kosmicznego tygodnia okazało się natomiast budowanie statków kosmicznych. Wyobraźnia dzieci nie zna granic więc prześcigały się w pomysłach i każdy podniebny statek był wyjątkowy w swoim rodzaju. Kosmiczna i „odlotowa” była też wycieczka do wrocławskiego Hydropolis – centrum nauki i wiedzy o wodzie, która choć nie wszyscy o tym wiedzą, ma „kosmiczne” pochodzenie. Zwieńczeniem wrocławskiej wyprawy był rejs statkiem po Odrze i zwiedzanie dolnośląskiej stolicy wodnym szlakiem.
Podczas tegorocznych wakacji nie zabrało też kinowych wypraw do Cinema City oraz uwielbianych przez łasuchy – warsztatów kulinarnych. Okazało się, że mąka, margaryna, cukier i jaja to nie tylko przepis na czarodziejskie ciasteczka, ale przede wszystkim na niesamowitą zabawę. Natomiast kosmiczne warsztaty kulinarne udowodniły, że nieziemsko pyszna pizza to ulubiony przysmak obcych cywilizacji.
Fot. użyczone (Biblioteka+Centrum Kultury w Czarnym Borze)

20 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica